- Bakı Ali Neft Məktəbində "Xoşbəxt et, Xoşbəxt ol" adlı xeyriyyə konserti keçirilib.
- "Layihə İdarəetmə Məktəbində iştirak etməyə tamamilə dəyər!" BP-nin Xarici əlaqələr üzrə meneceri Günəş Əliyeva Layihə İdarəetmə Məktəbi haqqında fikirlərini paylaşıb.
- Bakı Ali Neft Məktəbində "Mühəndislər üçün Biznes təhsili"nin növbəti dərsləri başladı
- Bakı Ali Neft Məktəbində "PMI Azərbaycan Sammiti 2019" keçiriləcək
- Azərkosmos Bakı Ali Neft Məktəbində seminar keçirdi
- Bakı Ali Neft Məktəbində "Qəhrəmanlar unudulmur" adlı tədbir keçirilib
- Bakı Ali Neft Məktəbi və Polşanın WSB Universiteti arasında müqavilə imzalandı
İsveçrənin Təhsil, Tədqiqat və İnnovasiyalar üzrə Dövlət Katibi Mauro Dell Ambrogi Bakı Ali Neft Məktəbində olarkən Ali Məktəbin onda yaratdığı təəssüratlarını paylaşmaq üçün rektor Elmar Qasımova məktub ünvanlayıb. Məktubda deyilir:
Hörmətli cənab Elmar Qasımov,
Bakı Ali Neft Məktəbində bizə göstərdiyiniz qonaqpərvərliyə və 30 oktyabr 2018-ci il tarixində paylaşdığımız müzakirələr üçün Sizə təşəkkür edirəm. Sizinlə fikir mübadiləmizi, eləcə də konstruktiv və açıq atmosferi olan görüşümüzü çox yüksək qiymətləndirirəm.
Universitetin tələbələr üçün hazırladığı infrastrukturdan və çox qısa müddətdə universitetinizin Azərbaycanın ən iddialı və bacarıqlı tələbələrinin diqqətini çəkməyə nail ola bilməsindən çox təsirləndim. İsveçrənin ABB şirkəti ilə qurulan laboratoriyada bu tələbələrin bəziləri ilə birbaşa ünsiyyət mübadiləsi lap xoşuma gəldi. Ümid edirəm ki, ABB ilə bu əməkdaşlığınız İsveçrədən olan partnyorlarla daha yaxın və sıx əməkdaşlıq üçün bir başlanğıc nöqtəsi olacaq. Sizə olan çox yüksək ehtiramımı qəbul etməyinizi xahiş edirəm.

BHOS teachers undergoing internship at BEOC
First-year master's students of Baku Higher Oil School (BHOS) Vusal Karimov and Leyla Abdullayeva are undergoing internship at Bahar Energy Operating Company (BEOC).
They are also working as senior laboratory assistants at the Petroleum Engineering Department of BHOS.
The internship program is being implemented as part of the agreement on the “Joint Industrial Program” signed between BHOS and BEOC.
Under the agreement, the two master's students of the Petroleum Engineering Department of BHOS are undergoing internship on field modeling at BEOC. Within the internship program, Vusal Karimov and Leyla Abdullayeva are working as employees of the Underground Research Department of Bahar Energy Operating Company.
The students will make a presentation upon completion of their internship.
Note that the internship program, which was launched for BHOS teachers and students, will run for 6 months and will end in June.