18-28 dekabr tarixlərində lichess.org platformasında keçirilən Turnirdə 40 nəfər oyunçu iştirak edib.
Gərgin mübarizə şəraitində keçən yarışmanın finalında Məmmədli Anar rəqibi Şəfizadə Kənan üzərində inamlı qələbə qazanaraq Şahmat Turnirinin qalibi olub.
3-cü yer uğrunda isə Kazımlı Qəhrəman Niftəliyev Şahini məğlub edərək turnirin bürünc medalına sahib olub.
Turnirin yekun oyunları 2 qat Avropa, 4 qat Azərbaycan çempionu, eyni zamanda, dünya çempionatının qalibi, Al–Ain Beynəlxalq Çempionatında I yerin sahibi, 2014-cü ildə "Beynəlxalq Usta" (İM) adına layiq görülmüş, kişilər arasında Azərbaycan çempionu, 2470 Elo reytinqinə sahib Abdulla Qədimbəylinin şərhində “Zoom” platforması üzərindən “Live stream” olaraq təqdim olunub.
Oyunların sonunda Beynəlxalq Şahmat ustası Abdulla Qədimbəyli tələbələri maraqlandıran suallara cavab verib, bu ağır dönəmdə şahmatsevərləri bir araya yığaraq turniri təşkil etdiklərinə görə Bakı Ali Neft Məktəbinin rəhbərliyinə və kollektivinə dərin minəttarlığını bildirib.

The online chess tournament dedicated to the 9th anniversary of Baku Higher Oil School has ended.
40 players took part in the tournament, which was held via the platform lichess.org from December 18 to 28, 2020.
During the finals, which went on in a tense atmosphere, Mamedli Anar won a convincing victory over his rival Shafizade Kanan and became the winner of the chess tournament.
Kazymly Gahraman took the 3rd place in the tournament. He won a bronze medal, beating Niftaliyev Shahin.
The final matches of the tournament were livestreamed via the Zoom platform and sportscasted by Abdulla Gadimbayli - 2-time champion of Europe, 4-time champion of Azerbaijan, winner of the World Championship, gold medalist of Al-Ain International Championship, men’s champion of Azerbaijan, who was awarded the title of International Master (IM) in 2014 and has an ELO rating of 2,470.
At the end of the tournament, the International Chess Master Abdulla Gadimbayli answered students’ questions and expressed deep gratitude to the leadership and staff of Baku Higher Oil School for the organization of a chees tournament at this difficult time.