Hörmətli əməkdaşlar, əziz tələbələr!
29 noyabr 2016-cı il tarixi Bakı Ali Neft Məktəbi üçün əlamətdar gündür. 29 noyabr 2011-ci ildə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin fərmanı ilə yaradılmış Ali Məktəbimizin 5 illiyidir.
Bu 5 il ərzində biz SOCAR-ın hərtərəfli dəstəyi hesabına tədrisin təşkili üçün ən müasir tələblərə cavab verən infrastruktur yaratmışıq. Ali Məktəbdə tədrisin istehsalatla sıx əlaqəsi, elmlə təhsilin vəhdəti, beynəlxalq təcrübənin tətbiqi kimi məsələlərin həlli istiqamətində zəruri tədbirlər həyata keçirmişik.
Bu gün Bakı Ali Neft Məktəbi ölkənin ali təhsil müəssisələri sırasında daim liderlik mövqeyində duran, abituriyentlərin və valideynlərin yüksək ali təhsil, şəffaf tədris prosesi, biliklərin obyektiv qiymətləndirilməsi kimi meyarlara tələblərini tam ödəyə bilən aparıcı təhsil məkanıdır.
Prezident İlham Əliyevin gənclərin təhsilinə daim göstərdiyi diqqət və qayğı nəticəsində Azərbaycanın təhsil sisteminin dünya təhsil məkanına sürətli inteqrasiyası bizim qarşımızda da yeni-yeni vəzifələr qoyur.
Hazırda Bibi-Heybət ərazisində inşası başa çatan şəhərciyində tədris, elmi fəaliyyət, elm və sosial-mədəni-idman xarakterli kütləvi tədbirlərin keçirilməsi üçün infrastruktur Ali Məktəbimizə ən müasir tələblərə cavab verən yüksək ixtisaslı mütəxəssislər və dövlətçiliyə sadiq vətəndaşlar yetişdirmək üçün unikal imkanlar yaradır. Bu imkanlardan maksimal dərəcədə bəhrələnərək Azərbaycan Respublikası Prezidentinin “Biz neft kapitalını insan kapitalına çevirməliyik” çağırışını dəstəkləmək, ölkəmizdə mühəndis təhsilinə dəyərli töhfələr vermək bizim ümdə vəzifələrimizdir və biz bunun öhdəsindən layiqincə gəlməliyik!
Bakı Ali Neft Məktəbinin yaradılmasının 5 illiyi münasibətilə Ali Məktəbin bütün kollektivini, hər bir əməkdaşını, professor-müəllim heyətini və tələbələrini ürəkdən təbrik edir, hər birinizə uğurlar arzu edirəm!

Esteemed colleagues and dear students!
29 November 2016 is a remarkable day for Baku Higher Oil School. It is five years to the day since the President of the Azerbaijan Republic Ilham Aliyev signed a Decree on establishment of the Higher School. Within these five years, with support provided by SOCAR, we have created education infrastructure, which meets the highest world standards. We have also taken measures aimed at enhancing ties between education and production processes and at using the best international experience in the field of education.
Today Baku Higher Oil School is one of the leading higher educational institutions in the country. For our potential students and their parents, it provides an example of arrangements for higher education with transparent teaching process based on unbiased criteria of knowledge evaluation.
As a result of continuous attention and support provided by the President of the country Ilham Aliyev to education in Azerbaijan, the national educational system is rapidly integrating into global educational structure. This sets new challenges for us.
Currently, construction of the BHOS new campus at Bibi-Heybat area is nearing completion. At the campus, all necessary conditions for study, academic activities, and scientific, social and cultural events will be created. All steps are taken to train BHOS students as highly qualified specialists and good citizens of our Motherland. We shall do our best to use all provided opportunities in order to respond in deeds to the President of the Azerbaijani Republic We shall Transform Oil Capital into Human Capital. Our major goal is to make a decent contribution to development of Engineering Studies in the country, and there are no doubts that we shall achieve this goal!
With all my heart, I congratulate all personnel, all staff members, all teaching academic staff and all students on BHOS on the fifth anniversary of Baku Higher Oil School and wish you every success!