Yüksək bal toplayan abituriyent: “Hər zaman BANM tələbəsi olmağı hədəfləmişəm”
Aysel Rəhimli Biləsuvar şəhər internat tipli tam orta məktəb-liseyin məzunudur. I qrup üzrə qəbul imtahanlarında 674 bal toplayan Aysel blok imtahanında 400 bal toplayan 10 nəfərdən biridir.
O, Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) tələbəsi olmaq arzusundadır: “Hər zaman hədəfim olub ki, 650 baldan çox toplayım və BANM-in tələbəsi olum. Buranı seçməyimin əsas səbəblərindən biri ilk növbədə ingilisdilli təhsilin, yüksək səviyyəli beynəlxalq əlaqələrin və keyfiyyətli təhsilin olmasıdır. Kompüterlə bağlı ixtisas üzrə təhsil almağı düşünürəm. Aşağı siniflərdən yaxşı oxuyurdum, amma son üç ildə hansı ixtisası seçəcəyimi müəyyən etdim və bu istiqamətdə çalışmağa başladım. Gün ərzində 8-10 saat hazırlaşırdım. Vaxtımı fənlər üzrə ayırırdım, səhvlərim üzərində yenidən çalışırdım. Müəllimin verdiyi tapşırıqlardan əlavə özüm də axtarışlar edirdim, tapıb oxuyurdum, öyrənirdim. Gələcək abituriyentlərə məsləhətim odur ki, zəif bildikləri məqamların üzərində işləsin və gücləndirsinlər. Diqqəti bütünlüklə dərslərə vermək lazımdır və əlavə tapşırıqlar etmək məsləhətdir. Çox çalışmaq və diqqəti cəmləmək önəmlidir”.

Aysel Rahimli is a graduate of Bilasuvar City Boarding School. She scored 674 points in the first group entrance exams. Aysel is one of the 10 university applicants who scored 400 points in the block exam. She wants to become a student of Baku Higher Oil School (BHOS).
“My goal has always been to score more than 650 points and become a BHOS student. One of the main reasons why I chose this university is that training is conducted in English-language here and BHOS provides high quality education. I'm thinking of studying at computer-related specialty. I studied well at the boarding school, and in the last three years, I decided which specialty I would choose and started working in this direction. I worked for 8-10 hours a day. Along with doing the assignments given by the teacher, I myself searched, read and learned. My advice to future applicants is to work on and strengthen their weak points. It is necessary to concentrate fully on the lessons and do additional exercises. It's important to work hard and focus attention on the subjects studied."