“Maire Tecnimont” şirkətinin yeni regional rəhbəri Bakı Ali Neft Məktəbində
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov İtaliyanın “Maire Tecnimont Group” şirkətinin birinci vitse-prezidenti Cianni Bardazzinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Qonaqları Ali Məktəbdə görməkdən məmnunluğunu ifadə edən rektor “Maire Tecnimont Group”la uğurlu əməkdaşlıqdan bəhs edib. O vurğulayıb ki, bu əməkdaşlıq nəticəsində BANM-in tələbələri şirkətin təcrübə proqramlarında iştirak edir, məzunları burada müxtəlif vəzifələrdə çalışırlar.
Əməkdaşlığın genişlənməsindən danışan İtaliyanın “Maire Tecnimont Group” şirkətinin birinci vitse-prezidenti Cianni Bardazzi şirkətin törəməsi olan “KT-Kinetics Technology”nin Azərbaycan nümayəndəliyinin yeni rəhbəri Antonio Donatonu Elmar Qasımova təqdim edib. Bildirib ki, bu şirkətdə 35 illik təcrübəsi olan Donato son olaraq "Maire Tecnimont" şirkətinin Rusiya nümayəndəliyi üzrə vitse-prezidenti kimi çalışıb. Bardazzi vurğulayıb ki, yeni rəhbər Xəzər, Mərkəzi Asiya və Rusiya regionunu Bakı ofisindən koordinasiya edəcək. Bu da Bakı Ali Neft Məktəbi ilə əməkdaşlıq üçün yeni imkanlar yaradır.
Sonra BANM-in rektoru Elmar Qasımov adı çəkilən şirkətin Azərbaycan nümayəndəliyinin keçmiş rəhbəri Nikolo Heilpern ilə 7 illik əməkdaşlıqdan söz açıb və vurğulayıb ki, o eyni zamanda Ali Məktəbdə MBA ixtisasında dərs deyib. Rektor Nikolo Heilpern minnətdarlığını bildirib və ona Ali Məktəbin Fəxri fərmanını təqdim edib.

Rector of Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS) Elmar Gasimov has met with a delegation led by Senior Vice President of Italian company Maire Tecnimont Group, Gianni Bardazzi.
Expressing his satisfaction to see the guests at the university, Elmar Gasimov spoke about the successful cooperation with Maire Tecnimont Group. The rector emphasized that thanks to this cooperation, BHOS students participated in the company's internship programs, while the graduates of the university were working in various positions at Maire Tecnimont Group.
Speaking about the expansion of cooperation, Senior Vice President of Italian company Maire Tecnimont Group Gianni Bardazzi introduced the new head of the Azerbaijan Representative Office of KT-Kinetics Technology, a subsidiary of Maire Tecnimont Group, Antonio Donato to Elmar Gasimov. Gianni Bardazzi said that Antonio Donato had been working at the company for 35 years, and that before assuming the new position, he worked as Vice President of the Russian Representative Office of Maire Tecnimont. He stressed that in his new position, Antonio Donato would coordinate the Caspian, Central Asia and Russia regions from the Baku Office, and that this would create new opportunities for cooperation with Baku Higher Oil School.
Then, BHOS Rector Elmar Gasimov talked about the 7-year cooperation with Niccolo Heilpern, the former head of the Azerbaijan Representative Office of KT-Kinetics Technology. The rector stressed that at that time Niccolo Heilpern also conducted MBA classes at Baku Higher Oil School.