BANM-da Karyera və Məzunlar Mərkəzinin açılışı olub
Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) tələbə və məzunların karyera imkanlarının genişləndirilməsi məqsədilə Karyera və Məzunlar Mərkəzinin açılışı olub.
Bu gün BANM məzunlarının iş tapma göstəricisinə görə ölkədə l yerdədir.
Açılışda iştirak edən Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Sadiq Əliyev isə gənclərin məşğulluğunun təşviqi və universitet-sənaye əməkdaşlığının gücləndirilməsinin önəmini vurğulayıb.
Öz növbəsində, SOCAR-ın İnsan kapitalının inkişafı və funksional mükəmməllik departamentinin rəisi Tural Məmmədov da tədbirdə çıxış edərək, mərkəz tələbə və məzunlara karyera dəstəyi və peşəkar inkişaf üçün geniş imkanlar yaradacağını qeyd edib.

Career and Alumni Center inaugurated at BHOS
The Career and Alumni Center was opened at Baku Higher Oil School (BHOS) to expand the career opportunities for students and graduates.
Today, BHOS ranks first in the country in terms of graduate employment rates.
Speaking at the opening ceremony, Chairman of the Board of the State Employment Agency under the Ministry of Labor and Social Protection of Population Sadig Aliyev emphasized the importance of promoting youth employment and strengthening cooperation between universities and industry.
Director of Human Capital Development & Functional Excellence Department Tural Mammadov noted that the Center will create broad opportunities for career support and professional development of students and graduates.