BANM tələbələri TÜBİTAK-da təcrübə keçib
Kompüter mühəndisliyi ixtisasında təhsil alan 9 tələbəmiz Türkiyənin nüfuzlu elmi-tədqiqat qurumu olan TÜBİTAK-da istehsalat təcrübəsi keçib.
Tələbələr front-end və back-end inkişafı, veb tətbiqlər, real vaxt məlumat sistemləri, QR kodla qeydiyyat, verilənlər bazası inteqrasiyası və bulud texnologiyaları üzərində işləyiblər.
Eyni zamanda, süni intellekt əsaslı tətbiqlər, interaktiv veb-assistantlar və kriptoqrafiya layihələrində iştirak edərək həm texniki biliklərini, həm də komanda işində praktiki bacarıqlarını inkişaf etdiriblər.

Nine students of the Computer Engineering Department ofBaku Higher Oil School (BHOS) have completed an internship at TÜBİTAK, a prestigious scientific and research organization in Turkey.
The students worked on front-end and back-end development, web applications, real-time information systems, QR code registration, database integration, and cloud technologies.
At the same time, they developed both their technical knowledge and practical teamwork skills by participating in projects related to artificial intelligence-based applications, interactive web assistants and cryptography.