SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov Universitetlərarası Azərbaycan Çempionatının qalibi olan BANM-ın “Stonks” komandası ilə görüşüb.
Komanda “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual oyununda bütün rəqiblərini geridə qoyaraq çempion titulunu qazanıb.
Rektor tələbələri təbrik edərək bu uğuru BANM üçün böyük nailiyyət adlandırıb. O, tələbələrin intellektual inkişafının vacibliyini vurğulayıb və Ali Məktəbin onlara daim dəstək verdiyini bildirib.
Qalib komandanın üzvləri:
Xaqani Zeynallı - İnformasiya təhlükəsizliyi, III kurs
Yusif Hüseynzadə - Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi, V kurs
Elmar Yusifov - MBA, II kurs
Sahil Talıbov - Kimya mühəndisliyi, V kurs
Nasir Əsədzadə - Kimya mühəndisliyi, V kurs
Həsən Abbaslı - Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi, IV kurs
Xatırladaq ki, çempionata 6 region və paytaxtdan 25 ali təhsil müəssisəsinin 32 komandası qatılıb.
Yarış Elm və Təhsil Nazirliyi, Gənclər Fondu, “Bir Könüllü” Tələbələrin Əməkdaşlığı İctimai Birliyi, “3 sual” intellektual oyunlar platforması və Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqının birgə təşkilatçılığı ilə keçirilib.

Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR Elmar Gasimov met with the BHOS’s Stonks team, the winner of the interuniversity championship of Azerbaijan.
The team won the championship title, beating all its rivals in the intellectual game "What? Where? When?"
The Rector congratulated the students and called this success “a great achievement for BHOS”. He emphasized the importance of students' intellectual development, noting that BHOS constantly provides support to students.
Members of the winning team:
Khagani Zeynalli - Information Security, 3rd year
Yusif Huseynzade - Process Automation Engineering, 5th year
Elmar Yusifov - MBA, 2nd year
Sahil Talibov - Chemical Engineering, 5th year
Nasir Asadzade - Chemical Engineering, 5th year
Hasan Abbasli - Process Automation Engineering, 4th year
32 teams from 25 higher education institutions from 6 regions and the capital participated in the championship.
The competition was organized by the Ministry of Science and Education, the Youth Foundation, the “Bir Könüllü" Student Cooperation Public Union, the “3 sual” intellectual games platform, and Azerbaijan Student Youth Organizations' Union.