Bakı Ali Neft Məktəbində Malayziyanın Petronas Texnologiya Universitetinin nümayəndələri ilə görüş keçirilib
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) Malayziyanın Petronas Texnologiya Universitetinin Marketinq və tələbə qəbulu şöbəsinin direktoru Zulkarnan Abdul və həmin şöbənin mütəxəssisi Tun Faliqlə görüş keçirilib.
Görüşdə iki ali təhsil müəssisəsi arasında əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunub.
BANM-in Tədris və elmi işlər üzrə prorektoru Sevda Zərgərova və Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin rəisi Könül Məhərrəmova qonaqlara Bakı Ali Neft Məktəbinin fəaliyyəti, tədris modeli, beynəlxalq əməkdaşlıqları, sənaye ilə əməkdaşlıq imkanları və tələbələr üçün yaradılan akademik mühit barədə ətraflı məlumat veriblər.
Tərəflər tələbə və müəllim mübadiləsi proqramları, birgə təhsil layihələri, eləcə də tələbə qəbulu sahəsində təcrübə mübadiləsinin həyata keçirilməsi məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.
Görüşün iki ali təhsil müəssisəsi arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi və gələcəkdə konkret layihələrin reallaşdırılması baxımından əhəmiyyətli olduğu vurğulanıb.

Baku Higher Oil School hosts meeting with representatives of Malaysian Universiti Teknologi PETRONAS
The Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR hosted a meeting with Zulkarnan Abdul, Director of Marketing and Admission Department of Universiti Teknologi PETRONAS (Malaysia), and Tun Falig, a specialist at this department.
The meeting discussed the prospects for cooperation between the two higher education institutions.
BHOS Vice-Rector for Education and Scientific Affairs Sevda Zargarova and Head of the International Relations Department of BHOS Konul Maharramova gave the guests detailed information about the activities of Baku Higher Oil School, its educational model, international cooperation, opportunities for interaction with industry, and the academic environment created for students.
The sides exchanged views on opportunities for implementing student and faculty exchange programs, realizing joint educational projects, and sharing experiences in the field of student admission.
It was emphasized that the meeting was important in terms of expanding cooperation between the two higher education institutions and implementing specific projects in the future.