BANM tələbəsi 10 ən nüfuzlu universitetə qəbul olub
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisasının V kurs tələbəsi Elmir Hacızadə ABŞ və Avropanın nüfuzlu 10 universitetindən qəbul alıb.
BANM tələbəsinin qəbul aldığı universitetlər aşağıdakılardır:
- Karneqi Mellon Universitetinin İnformasiya təhlükəsizliyi və İnformasiya təhlükəsizliyi siyasəti və menecment proqramları,
- London İmperial Kollecinin Təhlükəsizlik və davamlılıq: elm və texnologiya proqramı,
- Kolumbiya Universitetinin Süni intellekt proqramı,
- Çikaqo Universitetinin İctimai siyasət proqramı,
- Bristol və Birmingem universitetlərinin Kibertəhlükəsizlik proqramları,
- Stokholm Universitetinin İnformasiya təhlükəsizliyi proqramı,
- KU Leuven, Münster Universiteti və Tallin Texnologiya Universitetinin birgə həyata keçirdiyi “Dövlət sektorunda innovasiya və Elektron hökumət” proqramı
Elmir Hacızadə tələbəlik müddətində bir çox uğurlar qazanıb:
bp və "Prosol" şirkətlərinin təşkil etdiyi Kibertəhlükəsizlik təqaüdünə, Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin “Technest” təqaüdünə layiq görülüb.
Beynəlxalq Astronavtika Konqresində kiberinsidentlərin idarə olunması mövzusunda elmi iş təqdim etmək üçün dəvət alıb. TEKNOFEST 2025 yarışmasında kapitanı olduğu komanda “Ən yaxşı təqdimat mükafatı”nı qazanıb.
"Huawei Seeds for the Future" proqramında Azərbaycanı təmsil edib və kapitanı olduğu komanda “Ən aktiv komanda” mükafatına layiq görülüb.
Almaniyanın Münhen şəhərində keçirilən Beynəlxalq gənclər görüşündə ölkəmizi təmsil edib və “Mannheimer” təqaüdünün dünyada yeganə qalibi seçilib.
MIT Siyasət Hakatonunda iştirak edərək uşaqların rəqəmsal mühitdə təhlükəsizliyinə yönəlmiş kiber siyasət həlləri təqdim edib.
Oksford Universitetinin “Hökumətdə süni intellekt və rəqəmsal transformasiya” sertifikatını əldə edib.
"Google” tərəfindən seçilərək BANM-də "Google Developer Student Club"un təsisçilərindən biri olub.
Elmir tələbəlik illərindən etibarən kibertəhlükəsizlik sahəsində fəaliyyət göstərir və Azərbaycan Respublikasının Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətində təcrübə keçib.

Elmir Hajizade, a fifth-year Information Security student at Baku Higher Oil School (BHOS), has been accepted to ten prestigious universities in the United States and Europe.
Among the universities he was admitted to are:
• Carnegie Mellon University — Information Security and Information Security Policy and Management programs
• Imperial College London — Security and Sustainability: Science and Technology Programme
• Columbia University — Artificial Intelligence Program
• University of Chicago — Public Policy Program
• University of Bristol and University of Birmingham — Cybersecurity programs
• Stockholm University — Information Security Program
• A joint program on “Innovations in the Public Sector and E-Government” delivered by KU Leuven, the University of Münster, and Tallinn University of Technology
During his academic years, Elmir Hajizade achieved numerous accomplishments:
He was awarded the Cybersecurity Scholarship from bp and Prosol companies, as well as the Technest Scholarship from the Ministry of Digital Development and Transport.
Elmir was invited to present a research paper on cyber incident management at the International Astronautical Congress. The team he led won the "Best Presentation" award at the TEKNOFEST 2025.
He represented Azerbaijan in the “Huawei Seeds for the Future” program, and the team he captained was awarded “The Most Active Team” award.
Elmir represented our country at the International Youth Meeting in Munich (Germany) and was selected as the sole global recipient of the Mannheimer Scholarship.
He took part in the MIT Policy Hackathon, where he presented cybersecurity policy solutions focused on protecting children in digital environments.
Elmir received a certificate in “Artificial Intelligence and Digital Transformation in Government” from the University of Oxford.
Google selected him as one of the founders of the Google Developer Student Club at BHOS.
Elmir has been actively engaged in the field of cybersecurity throughout his studies and completed an internship at the State Service for Special Communication and Information Security of the Republic of Azerbaijan.